ORTHO-CLEAN Polska

Pierścienie

Oprócz zamków i łuków elementem składowym aparatów ortodontycznych są pierścienie. Pierścień stosuje się obecnie prawie wyłącznie w obszarze zębów trzonowych, w którym mogą pojawiać się znaczne siły. Posiada on po stronie policzkowej rurkę do zamocowania łuku lub wyciągu zewnątrzustnego (headgear).

Najważniejsza jest dokładność dopasowania

Ponieważ wykonanie indywidualnego pierścienia dla każdego pacjenta jest bardzo czasochłonne, obecnie można skorzystać z szerokiego asortymentu pierścieni o różnej wielkości, uformowanych wstępnie zgodnie z ilością guzków i bruzd. Bardzo dużą rolę ogrywa dokładność dopasowania pierścieni, dlatego podczas ich konserwacji zwracamy szczególną uwagę na ich rozmiar i numerację. Przy zastosowaniu metody na zimno i dzięki naszym wyspecjalizowanym pracownikom możemy uzyskać najwyższą precyzję dopasowania.

Pozwala to zapobiec wypłukiwaniu cementu i uniknąć tym samym próchnicy na gładkich powierzchniach.

Jeżeli jednak jakiś pierścień nie spełniałby wymagań produktu oryginalnego, nasi pracownicy wyselekcjonują go i nie wliczą do rachunku. Odradzamy zatem stosowanie pierścieni oznaczonych jako „uszkodzone”.


Jesteśmy dla Ciebie

Telefon: +48 68 326 55 06
Telefon: +48 510 284 085
Telefon: +48 501 538 144
e-mail: info@ortho-clean.pl
Pon. - pt. 9:00 - 17:00