ORTHO-CLEAN Polska

Zamki samoligaturujące

Ponowne wykorzystanie zamków samoligaturująccyh niesie ze sobą bardzo duże oszczędności – zwłaszcza, jeżeli do ich konserwacji zastosujemy metodę opracowaną przez Ortho-Clean specjalnie z myślą o tego typu elementach, która umożliwia ich wielokrotne wykorzystanie.

Recykling zamków samoligaturujących wymaga zastosowania specjalnej metody, ponieważ:

  • Zamki samoligaturujące posiadają mały i delikatny mechanizm zamykający, wykonany najczęściej z tytanu (Niti). Stopy te charakteryzują się tak zwanym „efektem pamięci” i nie można czyścić ich w sposób tradycyjny (na zimno lub ciepło), ponieważ mechanizm zamykający ulegnie złamaniu. Na świecie istnieje tylko kilka firm recyklingowych, które są w stanie konserwować zamki samoligaturujące. Większość z nich potrafi je wprawdzie oczyścić, jednak następnie można je używać tylko jako „normalne zamki”, bez mechanizmu zamykania.

Ortho-Clean jest pierwszą firmą, której udało się opracować bezpieczny system recyklingu dla zamków samoligaturujących, w pełni przywracający ich funkcję.

  • Zamki samoligaturujące to skomplikowane technicznie elementy o bardzo subtelnych, niewidocznych gołym okiem różnicach w zakresie torku i angulacji. Bez dokładnego sprawdzenia torku i angulacji nie można ich odpowiednio wyselekcjonować. Firma Ortho-Clean opracowała urządzenia, które pozwalają na dokonanie dokładnych pomiarów i tym samym odpowiednie sortowanie zamków przez nasz wykwalifikowany personel.

Recyklingowi nie podlegają zamki z elementami z tworzywa sztucznego. Nie dotyczy to zamków ceramicznych.


Jesteśmy dla Ciebie

Telefon: +48 68 326 55 06
Telefon: +48 510 284 085
Telefon: +48 501 538 144
e-mail: info@ortho-clean.pl
Pon. - pt. 9:00 - 17:00